Je kyselý reflux a reflux jícnu totéž?

Kyselý reflux a gastroezofageální refluxní choroba (GERD) spolu úzce souvisejí, ale tyto pojmy nemusí nutně znamenat totéž.

Odpověď je NE

Reflux kyseliny, známý také jako gastroezofageální reflux (GER), je zpětný tok žaludeční kyseliny do trubice, která spojuje hrdlo se žaludkem (jícen). Během epizody kyselého refluxu můžete pociťovat pálení na hrudi (pálení žáhy). K tomu může dojít po konzumaci velkého jídla nebo po vypití kávy či alkoholu.Někdy reflux přechází v GERD, což je závažnější forma refluxuNejčastějším příznakem GERD je časté pálení žáhy – dvakrát nebo vícekrát týdně. Mezi další příznaky může patřit regurgitace jídla nebo kyselé tekutiny, potíže s polykáním, kašel, sípání a bolest na hrudi – zejména v noci vleže.

Rady, jak na reflux

Pokud máte občasný reflux, může vám pomoci změna životního stylu

  • zhubněte
  • jezte menší porce
  • nejezte dvě až tři hodiny před spaním, zvedněte si hlavu postele
  • a vyhněte se potravinám, které pálení žáhy vyvolávají

Například smaženým nebo tučným jídlům, čokoládě a mátě. Nenoste těsné oblečení v oblasti břicha. Vyhýbejte se alkoholu a tabáku.

Je kyselý reflux a reflux jícnu totéž?
Masticha

Zdroj textu: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/heartburn/expert-answers/heartburn-gerd/faq-20057894?mc_id=us&utm_source=enewsletter&utm_medium=en&utm_content=general&utm_campaign=mayoclinic&geo=national&placementsite=enterprise&invsrc=patloy&cauid=119484