Masticha terapie – účinky a léčba

Jaké účinky má masticha?

A její prospěšný vliv na lidský organismus jsou známé tisíciletí. O všestranném použití mastichy se můžeme dočíst ve starých lékařských knihách a herbářích. Z hlediska moderní vědy ovšem nejde o fakta, ale o pouhá tradovaná tvrzení, tedy o domněnky neověřené seriózním výzkumem.

Vědecké týmy se účinky a léčebným použitím mastichy začaly zabývat až koncem 20. století. Výsledky mnohdy předčily původní předpoklady.Na těchto stránkách přináším překlady článků o výzkumech provedených v různých oblastech léčebného použití mastichy. V textech uvádím i seznam literatury a odkazy na použité zdroje.

Masticha terapie

Jaké tedy jsou účinky mastichy a na co cílí masticha terapie? Aktuální EU povolené tvrzení „masticha přispívá k normálnímu zažívání“ již v praxi obstojí jen v případě, že za příspěvek k normálnímu zažívání budeme považovat významné léčivé vlastnosti mastichy v oblasti zažívání, které často v účinnosti zásadně předčí běžně dostupné léky. Důležitým aspektem přitom je, že chios masticha je čistě přírodní surovina (pokud se vyhnete preparátům, které mastichu s nějakými umělými připravky kombinují). 

Masticha terapie je zároveň čistá přírodní procedura.

Kdy užívat mastichu

Kde a na co masticha zaručené pomáhá?

Jakou mastichu užívat?

Jsem velkým milovníkem mastichy a tu pravou původní – kousky pryskyřice – doporučuji žvýkat pravidelně. Pokud netrpíte žádnými velkými obtížemi, nehledíte na pravidelnost, je to ideální a navíc přírodní formaŽvýkání ale není pro každého. Pro někoho může být únavné nebo esteticky a společensky nevhodné.

V tom případě volte mastichové kapsle nebo šáčky. Jsou poměrně snadné na užívání a velmi účinné přímo v žaludku.Při preventivním užívání se vyplatí prebiotické kapsle kombinující prášek z mastichy s čekankovým inulinem. Masticha+ Prebiotic vycházejí levněji a stačí užívat 1 – 2 kapsle denně. Balení pak vydrží až déle než 5 měsíců.

Při léčbě infekce helicobacter pylori, při refluxu, silném pálení žáhy… jsou nutné čisté kapsle v dávce až 1,5 gramu denně. Ideální je produkt od asociace výrobců mastichy nebo složením totožný, ale levnější Masticha Strong&Pure.

Pro pohodlné užívání mastichy v přesném dávkování je vhodná Masticha Comfort, která obsahuje vysokou dávku mastichy balenou po sáčcích pro přímé užívání. Je to výborný produkt, pokud máte potíže s polykáním kapslí, což je při refluxu a zažívacích potížích časté.

Masticha terapie – účinky a léčba

Trávicí systém a Helicobacter pylori

Jaké má masticha účinky na trávící systém? Uleví obtížím?

 Právě prevence a léčba onemocnění trávicího systému je téma, kterému je při výzkumu chioské mastichy věnovaná největší pozornost. Průlomový byl v tomto směru článek Masticha zabíjí helicobacter pylori, který popisuje překvapivé výsledky při testování mastichy u pacientů s žaludečním vředem a infekcí helicobacter pylori.

další studie a účinky

Doporučuji, velmi příjemý, citlivý ke kůži. Byla jsem překvapena a velmi spokojena.

Oldřiška

Sprchový gel s mastichou a aloe

Masticha terapie – účinky a léčba