Masticha získala schválení EU jako přírodní léčivo

Pryskyřice masticha překročila hranici medicíny a evropský orgán potvrdil její nesčetné zdraví prospěšné vlastnosti.
Masticha (Chios Mastic Gum), která se vyrábí výhradně na řeckém ostrově Chios, získala od Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA) oficiální schválení jako přírodní lék.

Rostlinný lék působící na dyspeptické potíže

Výbor EMA pro rostlinné léčivé přípravky jednomyslně zařadil chioskou mastichu do kategorie rostlinných léčivých přípravků, které mohou působit na dyspeptické potíže a kožní rány.

Studie na Crohna, cukrovku a cholesterol

V současné době již probíhají různé klinické studie, které zkoumají účinek mastichy na Crohnovu chorobu, cukrovku a cholesterol.
Chioská masticha obsahuje více než 70 klasifikovaných látek s příznivými účinky na onemocnění trávicího traktu, hladinu cukrovky a cholesterolu.

Žvýkací pryskyřice pro zdraví zubů a dásní

Díky svým antimikrobiálním účinkům je pryskyřice také užitečná pro zlepšení zubního plaku a zánětů dásní; je také prospěšným prostředkem díky své antioxidační aktivitě.

Masticha získala schválení EU jako přírodní léčivo
Mastichové krystaly
  • Studii provedlo oddělení výzkumu a vývoje Sdružení pěstitelů mastichy na Chiou pod vedením Ioanny Chinou, docentky na Farmaceutické fakultě Aténské univerzity.
  • Chioská masticha je nyní schválena jako farmaceutický výrobek v EU i v dalších zemích podle evropských směrnic. Její přípravky tak mohou kolovat po celé Evropě, a to na základě povolení EMA.

Pryskyřici se díky vědeckým poznatkům i historickým a folklorním odkazům na tento produkt přisuzuje velká budoucnost.